28.5.2017

optimalizace webu

Co je optimalizace webových stránek?

Optimalizace webových stránek (SEO) je nastavení webu podle kritérií, která diktují vyhledávače (u nás Google, Seznam). Webové stránky procházejí roboti těchto vyhledávačů. Jejich úkolem je hodnotit navštívené weby a podle daných aspektů je posunují ve výsledcích vyhledávání.

Proč optimalizovat webové stránky?

Nejvyšší úspěch mají webové stránky umístěné na první stránce výsledků vyhledávání, které svým obsahem zaujmou návštěvníka a ten nemá důvod odejít a hledat dál. Na druhou stránku ve výsledcích zavítá pouze zlomek populace a na třetí i ostatní už jen my, když hledáme zákazníka pro optimalizaci webových stránek.

Jaké jsou nejčastější chyby v optimalizaci?

Nejčastější chybou v optimalizaci webových stránek je, že weby nejsou optimalizovány vůbec. Infekcí dnešní doby je stažená wordpressová šablona (ideálně free), která je bez úprav nahrána na hosting. Tyto weby následně nesplňují jediný z požadavků vyhledávačů a webové stránky vytvořené tímto způsobem nepřinášejí (kromě výdajů) žadný užitek. Obecně jsou pak největším problémem špatně psané titulky (pouze název firmy, duplicita…). Dalším velice častou chybou je nedostatek textů a jejich kvalita. Další často opakovanou chybou je nedostatek kvalitních zpětných odkazů na webové stránky.

Jak postupujeme při optimalizaci webových stránek?

Prvním krokem je poznat dokonale obor činnosti zákazníka v reálném i online prostředí. V reálném prostředí se hodně ptáme a poznáváme silné i slabé stránky zákazníkova byznysu. Zjišťujeme, kdo je jeho konkurence a čím se od něj liší. V online prostředí již tak velkou součinnost se zákazníkem nepotřebujeme. Webové stránky zákazníka pečlivě analyzujeme. Analyzujeme i stránky konkurence. Z výsledků analýz zpracujeme výstupy a na jejich základu určíme marketingový plán, který vede k úspěchu zákazníka ve vyhledávání a přesně cílí na požadovaný okruh zákazníků. V rámci marketingového plánu je naším cílem hlavně minimalizování vložených investic ze strany majitele webových stránek.